Oferta

SZKOLENIA I WARSZTATY

MANAGEMENT 3.0

MANAGEMENT 3.0: szkolenie zakończone międzynarodowym certyfikatem wydanym przez jednostkę certyfikującą Happy Melly®. Szkolenie dedykowane menedżerom chcącym wprowadzać w swoich zespołach zwinne zarządzanie. Podczas warsztatu omówimy różnice między Management 1.0, 2.0 a 3.0, przyjrzymy się sześciu perspektywom Management 3.0, poznamy teorię systemów złożonych, nauczymy się budować zaangażowanie pracowników wykorzystując ich wewnętrzne motywatory, poznamy siedem poziomów delegowania, porozmawiamy o wartościach i kulturze, o tym, jak rozwijać zespół i budować kompetencje oraz jak rozmawiać o sukcesach i porażkach. 

AGILE W HR

AGILE W HR: zwinne podejście w strukturach HR? Dlaczego nie? Wszak opracowano już dla HR ich HR Manifesto. Podczas szkolenia poznasz pryncypia AGILE oraz dowiesz się, jak wdrażać zwinność w swoim dziale, ale też jak pomóc menedżerom we wdrażaniu zwinności w całej firmie. 


ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM

„ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM”

Szkolenie opiera się na trzech płaszczyznach zarządzania zespołem:
Pierwszą z nich jest budowanie relacji w oparciu o szacunek, wzajemną pomoc i różne style komunikowania się. Kolejna płaszczyzna dotyczy umiejętności udzielania informacji zwrotnej: pochwały oraz informacji rozwojowej i korygującej. Ostatnia, tytułowa, to zarządzanie zespołem, gdzie omówione zostaną: rola przywództwa, w tym zwinnego, pracy zespołowej, wyznaczania celów, monitorowania i oceny, a także w jaki sposób wdrażać pracownika do realizacji nowych zadań.


„ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM PROJEKTOWYM”

Podczas szkolenia podpowiemy, jak wprowadzić kulturę projektową w zespole (przejście od modelu hierarchicznego do rozproszonego, otwartość na zmianę, transparentność; podejście iteracyjne, a podejście przyrostowe). W kolejnym kroku skupimy się na uaktualnieniu i pogłębieniu wiedzy dotyczącej zarządzania zespołami projektowymi, by przejść do zarządzania zespołem zwinnym, gdzie omówione zostaną: rola lidera w zwinnym zespole, praca zespołowa, empowerment - jak go przekazać, retrospektywa i feedback, a także sposób wdrażania pracownika do realizacji nowych zadań.


„ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM RÓŻNORODNYM POKOLENIOWO”

udział szkoleniu pomoże zarządzać zespołem różnorodnym pokoleniowo: trafić z komunikacją do przedstawicieli pokolenia Baby Boomers / X / Y / Z (kanały komunikacji, wzajemne zrozumienie, umiejętność korzystania z doświadczeń przedstawicieli najmłodszych pokoleń).  usprawnić zarządzanie zespołem wielopokoleniowym (koncepcje współczesnego zarządzania od Blancharda, przez Golemana po Appelo i jego Management 3.0), oraz wykorzystać feedback jako metodę wspierającą rozwój szczególnie pracowników pokolenia Z (FU(K)O, UF, Zet, DEEP, czyli narzędzia udzielania feedbacku).


„ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW. TRUDNE ROZMOWY MENEDŻERA Z PRACOWNIKAMI”

Podczas szkolenia omówione zostaną aspekty istotne podczas sytuacji konfliktowych w zespole: koło konfliktów Moore’a, czy konflikt ma zawsze siłę niszczącą, co dobrego może wyniknąć z sytuacji konfliktowej w zespole, kiedy mediować, a kiedy wprowadzić zachowania dyrektywne. Przećwiczymy również trudne rozmowy menedżera z pracownikami: wyznaczanie granic, przekazywanie trudnych decyzji, dyscyplinowanie pracowników, a nawet prowadzenie rozmów zwalniających.


„ROZWÓJ KOMPETENCJI LIDERA PRODUKCJI”

Celem szkolenia jest rozwinięcie kompetencji z zakresu zarządzania zespołem produkcyjnym (omówienie roli przywództwa i pracy zespołowej, przedstawienie w jaki sposób wdrażać pracownika do realizacji nowych zadań, wyznaczanie celów, monitorowanie, ocena.)


„KOMUNIKACJA I INFORMACJA ZWROTNA LIDERA (Z ZESPOŁEM PRODUKCYJNYM)” 

Podczas szkolenia rozwijane będą kompetencje dotyczące efektywnej komunikacji lidera z pracownikami, budowania relacji w zespole w oparciu o szacunek i wzajemną pomoc, kształtowanie atmosfery, ale też postawy wobec konfliktu i sposobów jego rozwiązywania. Analizowanie trudnych sytuacji w kontaktach z pracownikami (źródła występowania napięć i trudności we współpracy liderów z podwładnymi oraz mistrzów z ich przełożonymi.) Umiejętność udzielania informacji zwrotnej, rozwojowej oraz korygującej.


„TRAIN THE TRAINER”

Szkolenie dedykowanie jest osobom chcącym rozwinąć bądź wzmocnić umiejętność pracy z grupami. Głównym celem szkolenia jest rozwój kompetencji trenerskich, nauka autoprezentacji, poznanie różnych technik pracy z grupami, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami podczas szkoleń, umiejętność badania potrzeb szkoleniowych i projektowania szkoleń.


„PRZEZWYCIĘŻENIE PIĘCIU DYSFUNKCJI PRACY ZESPOŁOWEJ WG PATRICKA LENCIONIEGO”

Warsztat dedykowany jest liderom pragnącym rozwijać swoje zespoły  w oparciu o model Patricka Lencioniego: zaufanie, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, budowanie zaangażowania, odpowiedzialności za powierzone zadania oraz wspólnego powierzania celów.
 

„MANAGER NA START”

Szkolenie dedykowane osobom rozpoczynającym swoją ścieżkę menedżerską. Podczas warsztatu rozwijane będą kompetencje dotyczące budowanie relacji w zespole w oparciu o szacunek, wzajemną pomoc, kulturę pracy, budowanie zespołu i różne style komunikowania się. Umiejętności udzielania informacji zwrotnej, rozwojowej oraz korygującej, a także zarządzanie zespołem, gdzie omówione zostaną: rola przywództwa i pracy zespołowej, wyznaczanie celów, monitorowanie i ocena, a także sposób wdrożenia pracownika do realizacji nowych zadań, zgodnie z podejściem zarządzania sytuacyjnego.
 

„COACHINGOWY STYL ZARZĄDZANIA”

Szkolenie dedykowane jest menedżerom chcącym rozszerzyć umiejętność kierowania zespołem o narzędzia coachingowe. Podczas warsztatu przećwiczone zostaną rozmowy coachingowe w oparciu o struktury GROW i OSKAR, przyjrzymy się, jak prowadzić rozmowy przekazujące odpowiedzialność oraz o czym mówi coachingowy model zarządzania. 

ZARZĄDZANIE ZMIANĄ: wprowadzanie zmian w organizacji to proces trudny i bardzo odpowiedzialny, dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie się do zmiany. Podczas warsztatu pokażemy, jak ludzie reagują na zmianę, skąd bierze się opór, z jakimi postawami wobec zmiany możemy się spotkać, jak zmianę komunikować oraz zadbać o bezpieczeństwo psychologiczne pracowników. Podczas pracy warsztatowej będzie nam towarzyszyć osiem kroków w zmianie wg Kottera.
Prowadzimy również SYMULACJE BIZNESOWE dotyczące zarządzania zmianą oraz komunikacji zespołowej.  
Prowadzimy też inne szkolenia – powiedz nam, czego potrzebujesz, a my uszyjemy szkolenie na miarę Twoich potrzeb. 

FACYLITACJA: podczas warsztatu pokażemy, jak prowadzić facylitację zespołową, jak zaprojektować proces, z jakich korzystać narzędzi. Podpowiemy również jak wykorzystać facylitację do transformacji zespołowej i organizacyjnej oraz do rozwiązywania problemów i wypracowywania wspólnie z zespołem efektywnych rozwiązań. Jeśli chcesz, abyśmy poprowadzili sesję facylitowaną u Ciebie w organizacji – zapraszamy do kontaktu.

COACHING: pragniesz rozwijać się indywidualnie? Zapraszamy na sesje coachingowe (lub coachingowo – mentoringowe), podczas których pomożemy w realizacji celów zarówno biznesowych jak i indywidualnych. 
Menedżerom chcącym rozwijać swój styl coachingowego zarządzania dedykujemy sesje mentoringowo – coachingowe, oparte o innowacyjny coachingowy model zarządzania kapitałem ludzkim. 


Rozwój HR – wspieramy struktury HRowe w organizacjach w budowaniu modeli kompetencji (od warsztatów focusowych, przez określenie kompetencji, stworzenie księgi kompetencji, po szkolenia wdrażające modele kompetencji). Podpowiemy też, jak budować ścieżki rozwojowe pracowników, jak prowadzić rekrutację, budować ćwiczenia do Assessment i Development Center.

Zarządzaj systemem, nie ludźmi

Jurgen Appelo